fermentuju

Kurzy

Kurzy fermentace - online

Kurzy fermentace (online) jsou skvělou příležitostí pro ty, kteří se chtějí naučit vše o fermentaci potravin. Tyto kurzy jsou dostupné online a nabízejí flexibilní tempo, takže si můžete vybrat, kdy a kde budete studovat.

Fermentace potravin je starodávná technika, která slouží k prodloužení trvanlivosti potravin a zároveň zlepšuje jejich nutriční hodnotu. Fermentace také zvyšuje množství prospěšných bakterií v našem trávicím systému, což má pozitivní vliv na naše zdraví.

Fermentační kurzy vám poskytnou teoretické i praktické znalosti o této technice. Naučíte se, jak správně fermentovat různé druhy potravin, jako jsou zelenina, nápoje, mléčné výrobky a další. Kurzy také obsahují informace o tom, jak správně používat fermentační nádoby a jak pečovat o fermentační kultury.

Zapojením se do online kurzů fermentace získáte komplexní přehled o této starodávné technice a naučíte se, jak ji praktikovat ve svém každodenním životě. Navíc, když budete mít jistotu v fermentaci potravin, budete moci vytvářet zdravé a chutné jídlo pro sebe a své blízké.

Vyberte si svůj vysněný online kurz fermentace a začněte svou cestu k lepšímu zdraví a chutnějšímu jídlu ještě dnes!

Kurz fermentace - Online

Domácí příprava kombuchy

Kombucha je blahodárný elixír, který obsahuje mnoho benefitu pro naše zdraví. Poznej, jak zvládnout vyrábět tento jedinečný nápoj v pohodlí domova, levně a bez začátečnických chyb, které tě už nebudou nikdy brzdit. 

Kurz fermentace - Online

Uskladnění potravin aneb, jak využít fermentaci v aktuální sezóně

Uskladnění naší úrody je tradiční téma, které může být přínosné pro každého z nás! Tradice, na kterou jsme téměř zapomněli a přitom je pro nás tolik přínosná.

Kurz fermentace - Online

Byliny a jejich využití v praxi

Téma bylin je čím dál více rozšířeným oborem. Když si uvědomíme, že hromada bylin je všude kolem nás a my můžeme benefitovat z jejich vlastností a ještě ušetřit, pak to dává veliký smysl načerpat dostatek informací,  jak své tělo podpořit a hlavně vyživit. 

Kurz fermentace - online

Fermentační mini kurz

Fermentované potraviny  obsahují mnoho benefitu pro naše zdraví. Poznej, jak zvládnout vyrábět jedinečné fermentované dobroty a nápoje v pohodlí domova, levně a bez začátečnických chyb, které tě už nebudou nikdy brzdit. 

Kurz fermentace - Online

Fermentační challenge

Letní fermentační výzva pro červenec a srpen, kdy se naučíte benefičně využít ovoce, zeleninu a byliny z vašeho okolí. Společnými silami se tak naučíte fermentovat velice rychle a úspěšně hned od prvního začátku. Podíváme se i hlouběji na benefity fermentace a taky na jejich využití v kažodenním životě.